Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Arabamın Motor Performans Gücü Düşüyor, Çekişten Düşme Sebebi Ne Olabilir?

Arabam Motor Performans Gücü Düşüyor, Çekişten Düşme Sebebi Ne Olabilir?

Motor gücü, aracın daha uzun süreli kullanımı için çok önemlidir. Keyifli bir sürüş ve sağlam bir otomobil için motor gücünün normal düzeyde çalışması gerekir. Gaz pedalına basılmış ve araç sorunsuz çalışıyorsa konforlu ve rahat bir sürüş de başlar.

Ayrıca motor gücü yakıt tasarrufu için de önemli bir noktadır. Motor gücü azaldıkça yakıt sarfiyatı artacak bu da maliyetin artması anlamına gelecektir bu durumun bazı nedenleri vardır. Ancak araç bakımı yapan, alt yapısı güçlü bir oto tamir veya oto bakım servisine başvurulursa sorun kalmayacaktır. Bu konu ile ilgili Oto Bakım Servis olarak 7/24 bizden destek alabilirsiniz. Te

Motor gücü kaybı önemli sorunlara sebebiyet verecek, araç arızası devam ettikçe sorunlar kaçınılmaz olacaktır. Bu neden araç arızası büyümeden önlemler alınmalıdır.

Motor gücü kaybının nedenleri nelerdir?

  • Yakıt pompası veya yakıt filtresi bozukluklar olabilir
  • Vakumda sızdırma olabilir
  • Ateşleme sistemide arıza olabilir
  • Hava akışı sensöründe kirlenme olabilir

Motor Çekiş Gücü Kaybında ilk olarak motor fazla gürültülü çalışmaya başlar. Aynı zamanda motor gücü kaybı fazla yakıt harcanmasına neden olmaktadır. Bu durum yakıt ve hava karışımında bir sorun meydana gelmiş olmasından kaynaklanabilir.

Motor gücü gibi ciddi araç sorunlarının yok edilmesi için oto bakım servisimize başvurulmalıdır. Ancak bu şekilde sorun ortadan kalkacaktır. Araç motor gücünü arttırmak için kasko sigortası yaptırmayı unutmayın.

Tags: , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...