Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Arabanın Kilometresiyle Oynandığını Nasıl Anlarsınız?

Oto Bakım Servisi


İkinci el araba
 satışların da en çok güvene ihtiyaç duyulan konulardan birisi de, arabanın kilometresinin orjinal olup olmadığıdır. Peki, aracın kilometresiyle oynandığı nasıl anlayabiliriz?

  • Alacağınız İkinci el aracın ilk öncelikle ruhsatı ile birlikte servise götürülmesi gerekir. Serviste son kayıttaki kilometre bilgisi ile göstergedeki rakam arasında fark varsa aracın km’si ile oynandığından şüphe edilebilir. Elbette bu işlem, daha önce servis bakımı yapılmış araçlar için geçerlidir. Bu konudaki önemli bir nokta da aracın kullanıldığı son zamana kadar düzenli olarak servise götürülüyor olmasıdır. Örneğin araç yaşlıysa uzun süredir servise götürülmemiş ya da belki ilk yıllarında götürülmüş ama daha sonra servis yüzü görmemiş olabilir. Bu da doğru bilginin elde edilememesine neden olur.
  • Kesin bir sonuç vermese de direksiyon simidi, vites, el freni ve koltuk döşemelerindeki aşınma aracın ne kadar çok kullanıldığı, yani kilometresinin fazla olduğunun da bir gösterge olabilir.
  • Ekspertiz raporu, aracın tüm yönleriyle uzmanlar tarafından incelendikten sonra elde edilen bir rapor olduğu için arabanın km’si ile oynanıp oynanmadığı hakkında da önemli bir veridir.

Her türlü sorun ve destek için servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...