Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Aracınızda Dezenfektan ve Maske Bulundurmak Zorunlu Hale Getiriliyor

Aracınızda Dezenfektan ve Maske Bulundurmak Zorunlu Hale Getiriliyor

Bir süredir gündemde olan özel araçlarda maske ve dezenfektan bulundurma zorunluluğu, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan bu karar neticesinde, özel aracıyla seyahat eden kişiler aracında maske ve dezenfektan bulundurmak zorunda olacak.

Toplu Taşıma Araçlarından Sonra Özel Araçlar

Koronavirüsle mücadele kapsamında pek çok önlem yeni önlemler alınıyor. Yakın bir zaman önce, otobüs, minibüs, metro vb. tüm toplu taşıma araçları için maske takma zorunluluğu getirilmişti. Ayrıca toplu taşıma araçlarında dezenfektanlarda bulunuyordu. Toplu taşıma araçlarından sonra, birden fazla kişinin bulunduğu özel araçlarda da maske ve dezenfektan bulundurma zorunluluğu yürürlüğe giriyor. Bu kapsamda, maske ve dezenfektan bulundurma zorunluluğu olan araçlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Hususi Araç
  • Taksi
  • Özel Halk Otobüsleri
  • Metro Ve Tramvay
  • Fabrika Ve İşyerlerinin Servis Araçları
  • İl Ve İlçeler Arası Ulaşım Sağlayan Araçlar
  • Minibüsler
  • Belediye Otobüsleri

Tüm bu ulaşım araçlarında, maske ve sıvı dezenfektan bulundurmak zorunlu hale geliyor.

Araçlarda Sosyal Mesafeyi Korumak Önemli

Koronavirüs ile birlikte, sosyal mesafe kavramı da hayatımıza girdi. Virüsten korumak ve korunmak için 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uymak oldukça önem arz ediyor. Toplu taşıma araçlarında sosyal mesafenin korunması adına, alınabilecek yolcu sayısı azaltılıyor. Toplu taşıma araçlarına, araç kapasitesinin yarısı kadar yolcu kabul ediliyor.

Virüsten Korunmak İçin Hijyen Şart

Virüsten korunmak için hijyenin şart olduğu pek çok uzman tarafından söyleniyor. Özellikle ellerin sık sık sabunla yıkanması, büyük bir önem arz ediyor. Su ve sabuna ulaşmanın kolay olmadığı alanlarda, sıvı dezenfektanlar devreye giriyor.

Maske Takmak Önemli

Maske takmak kişinin hem kendi sağlığını koruması hem de diğer insanları tehdit altına sokmaması için önemli görülüyor. Özellikle ev izolasyonunda olup dışarı çıkmak zorunda kalanların, mutlaka maske takması gerekiyor. Kalabalık alanlara giren ve toplu taşıma araçlarını kullanan yolcular da, maske ile korunmaları konusunda bilinçlendiriliyor.

Tags: , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...