Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Ataşehir Oto Bakım Servisi

Ataşehir Bakım Oto Servisi , otomobil markası fark etmeksizin bakım, onarım, servis, elektrik, elektronik boya ve kaporta hizmeti vermekte olan özel otomobil servisidir. 2012 yılına kadar Kadıköy’de hizmet vermekte olan oto servisimiz, 2012 yılından itibaren Ataşehir’de hizmet vermeye başlamıştır.

Ataşehir Oto Servisi

Ataşehir Bakım Oto Servisi

Ataşehir Oto Servisi

Ataşehir başta olmak üzere tüm İstanbul’a hitap eden Güngör Oto Servisi uzman personel ve ileri teknoloji ekipmanlar ile birlikte çalışmakta, yaşanılan bütün sorunları çözüme kavuşturmaktadır. %100 müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. Aracınızda yaşamış olduğunuz sorunların yanı sıra ekspertiz ve sigortalı araç kaza tespiti hizmetimiz de bulunmaktadır. Güngör oto servisinde verilen hizmetler;

Güngör Oto Servisi Hizmetleri

– Oto Ekspertiz hizmeti
– İstanbul ili içerisinde 7/24 yol yardım servisi
– Araçlarda kaza sonrası meydana gelen kaporta ve boya işleri
– Otomobilinizde yaşanan tüm mekanik sorunların tamiri
– Kaza geçirmiş, deforme olmuş, güneş yanığına uğramış, çizik ve benzeri alanların boya işlemleri
– Otomobilinizde yaşanan tüm elektronik sorunların tamiri (profesyonel oto elektrik uzmanları)

ATAŞEHİR OTO BAKIM SERVİSİ

Ataşehir Güngör Oto Servisi Barbaros Mahallesi. Kent Sokak. No: 11 Ataşehir / İstanbul adresinde hizmet vermektedir. Dilerseniz direk olarak adresimize gelerek dilerseniz de iletişim sayfamızda bulunan telefonlarımız aracılığı ile aklınıza takılan bütün soruları uzman teknisyenlerimize sorabilirsiniz.

Periyodik bakım nedir?

Periyodik bakım, aracınızın yürüyen aksamlarının belirli aralıklar ile kontrol edilmesi ve gerekli bakımların yapılmasıdır.

Periyodik bakımlarımı neden yaptırmalıyım?

Periyodik bakım, aracınızın yürüyen aksamları ile ilgili detayların kontrol ve bakımlarının yapılmasından dolayı oluşabilecek arızaların önüne geçilmesini, daha keyifli ve güvenli bir sürüş deneyimi sağlayacağından dolayı hayati bir öneme sahiptir.

Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

Periyodik bakımda şu işlemler uygulanmaktadır.

  • Yağ Değişimi
  • Yağ Filtre Değişimi
  • Yağ Filtre Değişimi
  • Motor Hava Filtresi Değişimi
  • Polen Filtresi Değişimi
  • Yakıt Filtresi Değişimi
  • Fren Sistemi Bakımı ve Kontrolü
  • Hidrolik Direksiyon Sıvısı
  • Soğutma Sıvısı


Yağ Değişimi

     Motor yağı değişimi, sürt ünmeyi, aşınmayı azaltır ve motor parçalarının aşırı ısınmasını engeller. Yağ değişimi, aslında herkesçe basit görülen fakat uygulama esnasında çok dikkatli olunması gereken hususlardan biridir. Doğru yağ seçimi ve doğru miktarlarda konulması gerekmektedir. Motor yağının doğru seçimi araç performansı ve motor ömrü için çok önemlidir. Bu sebeplerden dolayı profesyonel ve uzaman kişiler tarafından yapılması önerilmektedir

Yağ Filtre Değişimi

     Yağ Filtresi, Motor içinde bulunan yağ, işlevini yaparken devamlı kirlenir ve içinde bazı metal tortuları oluşmaya başlar. Bu metal tortuların tekrar silindirlerin içine girip zarar vermemesi için yağ filtresi kullanılmaktadır. Yağ filtresi her bakımda değişmesi gereken önemli bir parçadır. Yağın içindeki pislikler filtreyi tıkadığında yağ geçişi engellenir ve bu durumda motora daha büyük zararlar vermemesi yağ değişimi ile birlikte değişmesi gerekmektedir.

Motor Hava Filtresi Değişim,

     Hava Filtresi, Amacı motorunuza giren havanın kalitesini ve miktarını ayarlamaktır. Belirli bir süre sonra hava filtresi kirlenir ve işlevini iyi yapamaz. Yakıt sarfiyatı fazla olur hem cebinize hem de aracınıza zarar verir. Her periyodik bakımda değişmesi önerilmektedir.

Polen Filtresi Değişimi

     Polen Filtresi, Aracınız da havalandırmayı açtığınızda dışarıdan içeriye devamlı bir hava girişi olur. Dışarıda ki hava , tozlu, kirli ve egzoz dumanlıdır. Bu havanın doğrudan içeriye girmesi size ve içindekilere ciddi solunum hastalıklarına yakalanmasına sebep olabilir. Bu durumu önlemen için polen filtresi ile değişmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca polen filtresi hava filtresi gibi değildir.

Yakıt Filtresi Değişimi

     Yakıt filtresi, aldığınız yakıtın içinde bulunan tortu ve pisliklerin, ayrıca yakıt dışı bir cisim algıladığın da bunun motora gitmesini en yüksek düzeyde engelleyen parçadır. Bazı araçlar da her bakımda değişmesi, bazı araçlarda ise iki, üç bakımda sonrasın da değişebilmektedir. Özellikle dizel araçlarda daha sık değişmesi önerilmektedir.

Fren Sistemi Bakımı ve Kontrolü

     Fren sistemi, aracınızı kontrol etmenizi, sizin ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan arabanızın en önemli emniyet unsurundan biridir. Her periyodik bakım sonrasında fren disk ve baltasının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bazı model araçların arka lastiklerin frenlemesi balata ve disk ile değil, kampana ile sağlanır. Kampana kapalı bir kutudur ve içinde farklı bir balata vardır. Kapalı olduğu için balata tozları kampananın içinde kalır ve bir zaman sonra balatanın doğru sürtünme yapmasını engeller. Bu nedenle temizlenmesi gerekir.

Hidrolik Direksiyon Sıvısı

     Hidrolik Direksiyon Sıvısı,  yeterli seviyede yoksa direksiyon hareketleri sertleşir ve direksiyon sisteminin mekanik işleyisine zarar verebilir.  Direksiyonun düzgün çalışması her bakımda direksiyon sıvı seviyelerinin düzenli olarak kontrol edilmesi ve eksiklik varsa tamamlanması gerekmektedir.

Soğutma Sıvısı

     Soğutma sıvısı, Aracınızın ısınmasını engelleyen malzemelerden biri diğeride soğutma sıvısıdır. Motorun çalışma esnasında belli aşamalardan geçerek ve belli bir yol izleyerek ısınan motorun soğumasını sağlar. Bu sayede mekanik parçaların fazla ısınmadan dolayı zarar görmesini engellemektedir.

Oto Bakım Servisi işinde eğitimli, konularında uzman personeli ve son teknolojiye sahip cihaz ve ekipmanlarıyla hizmet vermekteyiz. Aracın marka ve modeli fark etmeksizin ihtiyacınız periyodik bakımı başarıyla ve titizlikle uygulamaktadır.

0(535) 234 62 76
0 (216) 330 50 81

Tags:

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...