Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Dizel Araçlarda Geç Çalışma Sorunu

Oto Servis

Benzinli araçlarda geç çalışma sorunu olduğunda ilk akla gelen arıza buji ve buji kablosu arızalarıdır. Fakat dizel araçlarda ateşleme için bir buji bulunmaz, soğuk havalarda bu ısınmayı tam olarak sağlamak için kızdırma bujisi kullanılmaktadır.

Kızdırma Bujisi Nedir?

Kızdırma bujisi, dizel arabaların ateşleme sisteminde kullanılan bir oto parçadır. Kızdırma bujisinin çalışma prensibi; piston içerisindeki ortamın bir anda ısıtılarak, sıkışan hava yakıt karışımının yanması şeklindedir.

Dizel Araçlarda Geç Çalışma Sorunu Neden Kaynaklanır?

Soğuk hava koşullarında aracınız geç çalışıyorsa yüksek olasılıkla sorun “Kızdırma bujisi” den kaynaklanıyor olabilir. Servisimiz ile iletişime geçerek gerekli kontrol ve bakımların yapılması için bizlerden destek alabilirsiniz. Bunun dışında sıcak hava koşullarında aracınızda geç çalışma sorunu varsa  yakıt ve ya hava akış sisteminde sorun olabilir. Tıkalı ve ya deforme olmuş bir yakıt filtresi de geç çalışmaya neden olabilir. Bu yüzden yakıt ve hava akış sistemini kontrol edilmesi gerekir.

 

 

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...