Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Dizel Motor Dönemi Bitiyor mu?

Dizel Motor Dönemi Bitiyor mu?

ABD’de başlayıp, dünyaya yayılan “Dizel Krizi’nin artık bir sektör krizine dönüştü, “Homolosyon veren ülkeler, vermeyen ülkeleri uyarmaya başladı. Almanya Wolksvagen dışındaki 30 modelin dizel motorlarını kontrole aldı. Sorun sektörel kriz haline geldi.” Sektörün önde gelen isimlerine dizel krizi sonrasında bir dönemin bittiğinin ilan edilip edilemeyeceği sorumuza ise “Evet, içten yanmalı motorlardan çevreyi daha az kirleten motorlara geçiş yaşanıyor. Çok uzun bir zamanı almaz. 5-10 yıl içinde üç konuda önemli değişimler olabilir. Buna göre 5-10 yıl içerisinde hızlı bir şekilde ;

  • Elektrikli araçlar yaygınlaşacak.
  • Otonom araçlar yayınlaşacak.
  • Connected Car dönemi başlayacak.

VW Grup bir kaç yıl içinde 500 km menzilli, yarım saatten daha kısa sürede kablosuz şarj olan otomobilleri piyasaya verecek. Bunu sadece premium markalarda değil, bir kaç markasında birden gerçekleştirecek. Connected car dediğimiz yöntemle otomobiller bir veri toplama merkezine dönüşecek. Diğer sektörleri etkileyecek datalar elde edilecek.
Bütün bu değiim çok uzun bir zamana kalmayacak.”

Tags: , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...