Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Kilometresi düşürülmüş araçlar nasıl anlaşılır?

Oto Bakım Servisi

İkinci el araç almak isteyen herkes düşük kilometreli düzgün kullanılmış, bakımları tam, hasarsız araçlar almak isteriz. kilometresi düşürülmüş araçlar nasıl anlaşılır?

Kilometre göstergesi beyinden, göstergeden ve diğer ünitelerden silinmiş ise bunu anlayabilme şansınız yoktur. Fakat aracınıza cihazı bağladığınızda kilometreyi düşürmeden önce verilmiş bir arıza varsa orada herhangi bir silinme işlemi yapılmamış bunu bir şekilde cihazdan görebilme şansınız vardır. Fakat bu araza da silinmiş ise bunu görme şansınız yoktur.

Peki kullanıcı olarak bu kilometresi düşürülmüş aracı nasıl anlayabiliriz?

  • Aracı ilk sahibinden almaya özen gösterin.
  • Aracın yetkili servis kayıtlarını kontrol ediniz.
  • Araçların plaka ve şasi numaralarından sorguları yapılmalıdır. Ulaştırma bakanlığının TÜV-TÜRK muayene kayıtları mutlaka kontrol edilmelidir.
  • e-Devlet sisteminden aracın plakası ile en son alınıp satıldığı tarihi gösteren tescil tarihi kontrol edilmelidir.
  • Aracın iç ve dış olarak yıpranmışlığına bakarak fikir yürütebilirsiniz. Özellikle Direksiyon, vites topuzu ve açma kapama tuşlarına dikkat etmenizde fayda var.
  • Sigortacınıza aracın bilgileri verilerek gerekli sorgulamalar yaptırmalısınız.


Aldığımız aracın kilometresi düşürülmüş ise ne yapılmalıdır?

Kilometresi düşürülmüş bir araç alan ve sonradan farkına varan kişi ve kişiler, mahkeme kanalı ile hakkını kesinlikle savunmalıdır. Aldığı aracı satıcı kişiye geri verip tüm masraf ve parasını talep edebilir.

Son olarak servisimize gelerek deneyimli ve uzman ustalarımızdan destek ve yardım almanız sizin için en garanti ve en sağlıklı yöntem olacaktır.

Tags: , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...