Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Mazot Pompası Arızalandığı Nasıl Anlaşılır? Mazot pompa Arıza Belirtileri Nelerdir?

Oto Bakım Servisi

Mazot Pompası Arızaları

Dizel araçlar yakıt olarak mazot ile çalışırlar. Mazotun motor içine yollanması içinde aynı benzinde olduğu gibi basıncı ayarlayan bir pompaya ihtiyacı vardır. Dizel bir araçta çok önemli parçalardan biriside mazot pompasıdır ve arızalanması durumunda masrafları bir hayli yüksek olacaktır. Araçlarda bulunan tüm ekipmanların belirli aralıklarla periyodik bakımları vardır. Belli bir ömrü tamamlayan parçaların temizliği ve değişimi yapılması gereklidir. Eğer bakımı ve değişimi gelmiş parçalara gerekli müdahale yapılmazsa verimleri düşer ve bir süre sonra bozulur ve diğer motor parçalarının da zarar görmesine sebep olasılığı çok yüksektir.

Mazot pompa Arıza Belirtileri Nelerdir?

  • Mazot pompası çalışmadığı zaman aracınızın motoruna yakıt gitmeyecek ve aracınız çalışmayacaktır.
  • Aracınız motor soğukken marşa basmanıza rağmen çalışmaz.
  • Aracın yaktığı yakıt miktarı gözle görülür seviyede artmaya başlayacaktır.
  • Rölanti değişimi dalgalanması başlayacaktır ve araca gaz verilmediği zaman stop etme görülecektir.
  • Yokuşlarda aracınız zorlanarak çıkmaya başlayacaktır.
  • Mazot pompası yukarıdaki belirtileri gösterdiği halde müdahale edilmezse genelde tamamen bozulmaya yakın ilk çalıştırmada rahatsız edici ses çıkaracak ve muhtemelen kısa süre içerisinde devre dışı kalacak ve yüksek olasılıkla da yolda kalmanıza sebep olacaktır.

Yukarıdaki belirtiler biri başınıza geliyor ve bir arıza olmasından şüpheleniyorsanız servisimize gelerek gerekli bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...