Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Oto Alım Satımda Nöbetçi Noter Uygulaması Başladı!

Oto Bakım Servisi

Türkiye’de nöbetçi noterlik uygulaması başladı.

Hafta içi mesai saatleri nedeniyle araç alım-satım işlemlerine zaman ayıramayan vatandaşlar, nöbetçi noter uygulamasına büyük ilgi gösteriyor. Yeni uygulama kapsamında, ülke genelinde cumartesi ve pazar günleri 09.00-17.00 saatlerinde hizmet verecek noterler belirlendi. Buna göre, hafta sonları 2’si Anadolu, 2’si Avrupa yakasında olmak üzere İstanbul’da 4, Ankara ve İzmir’de 2’şer, diğer illerde de birer noter nöbet tutacak. Bu noterliklerde bütün işlemlerin yapılması sağlanacak. Ankara’daki ilk nöbetçi noterler, Altındağ 7. Noterliği ile Ankara 40. Noterliği oldu. Ankara 40. Noteri Handan Baykam, “İki ay gibi kısa bir sürede Bakanlığımızın koordinasyonunda Türkiye Noterler Birliği’nin çalışmaları ve paydaş kurumlarla yapılan görüşmeler sonucunda 2019 ilk nöbetçi noterlik uygulamasına başladık” dedi. Ağırlıklı olarak araç satışı ve vekaletname konularıyla ilgili işlemlerin yapıldığı gözlenen nöbetçi noterlere gelenler ise uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hafta içi mesai nedeniyle notere gelmeye vakit bulamadıklarını belirten vatandaşlar, nöbetçi noter sayısının artırılmasını talep etti.

Nöbetçi noterlerin yerlerine ise aşağıdaki linkinden ulaşılabilirsiniz;
https://portal.tnb.org.tr/Sayfalar/NobetciNoterBul.aspx

Otomobilin plakasını değiştirmek isteyenler notere plakalarını teslim ederek yeni plaka temin edebiliyorlar. Bunun için Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, plaka basım atölyelerine yazı göndererek, atölyelerin hafta sonu da açık olacağını duyurdu. Noterlerin kapanmasının ardından plaka basım atölyeleri yarım saat daha fazla mesai yaparak vatandaşın plaka basımını gerçekleştirecek.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...