Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Sente Ayarı Nedir Nasıl Yapılır?

Sente Ayarı Nedir Nasıl Yapılır?

Sente Ayarı, motor içerisinde yer alan “eksantirik milinin” zamanlamasında meydana gelen aksaklıkların düzeltilmesi amacıyla yeniden ayarlanması gerekmektedir.

Peki Sente Ayarı Neden Bozulur?

Araçlarda sente ayarının bozulması genellikle triger değişimi sırasında yapılan yanlış sente ayarı nedeniyle bu sorun ile karşılaşılmaktadır. Sente Ayarının bozulmasıyla araç performansında sorun ve motorda hasar meydana gelmesine sebep olmaktadır.

Sente Ayarı Bozuk Araçta Neler Gözlenir?

Sente ayarı bozulan araçta;

  • Arabanın çekiş performansı düşer
  • Yakıt tüketimi artar
  • Araç gürültülü çalıştığı görülmektedir.
  • Araçta tekleme problemleri görülmektedir.
  • Araç çalışırken stop etme problemi sıklıkla yaşanmaktadır.

Görüldüğü gibi aracın sente ayarının bozulduğunun tespitinin yapılabilmesi için araç sürerken bir kulağınızın araçta olması, sente ayarının bozulduğu tespitini yapabilmeniz için yeterli olacaktır. Sente ayarının bozulduğunu anlamak için herhangi bir cihaza aracı bağlamaya gerek bulunmamaktadır.

Sente Ayarı Ne Kadara Yapılır?

Sente ayarı fiyatı her marka ve model araca göre farklı olmakla birlikte ortalama fiyat tespiti yapılabilmesi için, işçilik ve kaç tane pul değişeceğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sente ayarı için bizim ile iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.

 

 

Tags: , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...