Posted by Oto Bakım Servisi Genel

Toyota Corolla Hava Yastığı Fişeği Sorunu Nedeniyle Araçlarını Geri Çağırdı

Toyota Corolla Hava Yastığı Fişeği Sorunu

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Emniyet genel müdürlüğü ile birlik de ortak yürütülen çalışma ile birlik de araç güvenliği için Toyota araçlarını geri çağırma kampanyası başlattı.

Geri çağırma nedeni olarak, “Hava Yastığı Fişeği” de zamanla oluşabilecek yıpranmalar nedeniyle kaza anında patlamama sorunu olabileceği belirtildi.

Olası bir riske karşı önlem almak üzere, ilgili hava yastığı fişeğinin ücretsiz değişimi için sorun olan araçlarını kullanıcılara ulaşarak geri çağırdı. Bu çağrıya rağmen araçlarını servise getirmeyen kullanıcıların araçları TÜV Türk periyodik muayenelerinde trafik den geçici yada sürekli men edilebileceğini belirtilmiştir.

Araç sahiplerinin güvenliği ve sorun yaşamaması için en yakın yetkili servis noktalarına başvuru yaparak randevu alması gerekmektedir. Randevu için www.toyota.com.tr ve (0212 354 0 354) nolu telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

Tags: , , , , , , , , , , ,

About Author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...